Фестиваль повітряних зміїв

 

Міжнародний фестиваль повітряних зміїв «Tryhutty International Kite festival-2017».

У славному селі Трихати - зміїв вчили літати - 2017р.!

А небо буває блакитним, із хмарками, які схожі на різноманітних істот із нашої уяви, а буває таким, де літають восьминоги, різноманітні риби, величезні створіння… Не вірите!? І дарма. Таким чарівним був небосхил минулої неділі у селі Трихати, де пройшов перший Міжнародний фестиваль повітряних зміїв «Tryhutty International Kite festival-2017».
Такий неординарний захід не відбувся би без ініціативних, активних представників громадськості, бізнесу, мешканців Ольшанської ОТГ. Так, співорганізаторами заходу стали ГО «Сила єднання» (Тетяна Безмощук), а також Херсонська міська дитяча громадська організація «Асоціація повітряних зміїв». Президент фестивалю - Ольшанський селищний голова Сергій Новак, віце-президентом - представник асоціації повітряних зміїв у місті Херсон Павло Шмулевич. Генеральним спонсором святкового дійства виступила філія «Dyckergoff Cement Ukraine», де директором Андрій Навроцький. Сприяли у проведенні заходу голова ОДА Олексій Савченко, голова обласної ради Вікторія Москаленко, райдержадміністрація - голова Алла Воробйова, районна рада - голова Юрій Піньковий. Як зауважила Тетяна Безмощук, цей фестиваль став проявом функціонування тріади - громадськість, бізнес та влада.
Варто зауважити, що його гаслом було обрано актуальні не лише для України, а й усього світу слова: «Одне небо - один світ». Тут можна було побачити єдність у всіх проявах - єдність родини, громади, міст і держав. 
Гостей на мальовничій трихатській землі того дня було багато. Фестиваль відвідали не лише миколаївці, а й мешканці сусідніх областей. Було виправдано та підтверджено його міжнародний рівень. Адже, учасниками фестивалю стали «підкорювачі повітряних зміїв», «кайти» з різних держав - від Європи до Азії. Тут можна було побачити майоріння прапорів Франції (учасники Ж. Клемент, Н. Грез, ), Німеччини (Б. Дінгвертх), Італії (Е. Боржетті), Польщі (А. Сзальська та С. Кравчук), Туреччини (З. Мунган), Об’єднаних Арабських Еміратів (С. Панчолі) та В’єтнаму (Пхам Гонгх Ха). Нашу державу представляли не менш титуловані та досвідчені кайти - кандидат психологічних наук, голова Херсонської міської дитячої громадської організації «Асоціації повітряних зміїв», член Сінгапурської та Італійської Асоціації повітряних зміїв Олексій Звірик, керівник гуртка навчально-технічного моделювання Миколаївського міського палацу творчості учнів Анатолій Пахомов.
На урочистій церемонії відкриття фестивалю пролунало багато теплих слів на адресу організаторів, учасників, мешканців с. Трихати. Зокрема, голова РДА Алла Воробйова та голова районної ради Юрій Піньковий наголосили, що без ентузіазму, праці та єднання мешканців Трихат та Ольшанського не відбулося б такого дійсно теплого, душевного, гостинного свята. У свою чергу, голова обласної ради Вікторія Москаленко, приєднавшись до усіх привітань, окремо подякувавши генеральному спонсору фестивалю.
А феєричне дійство охопило як небо, так і землю. Поки учасники фестивалю запускали своїх чудернацьких кайтів, перед громадою та гостями виступили духовий оркестр ГУ Національної поліції України в Миколаївській області та ансамбль «Южный патруль», які подарували незабутнє свято музики та пісні. Концертну програму продовжили виступи артистів Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв.
Не менш видовищну, запальну та яскраву концертну програму підготували учасники художньої самодіяльності Миколаївського району, які не лише порадували, а й вразили учасників і гостей фестивалю своїми талантами.

 

Усе продумали організатори фестивалю. Було чим зайнятися як дорослим, так і дітлахам. Гостей зустрічали різноманітні тематичні композиції, які прикрасили галявину на березі Південного Бугу. Квіткове розмаїття, фотовиставка із мальовничими краєвидами Трихат, ярмарок, де представлені вироби місцевих майстрів та майстринь, можна було зробити флеш-тату, махенді не залишили нікого байдужими. А імпровізована виставка із написом «Завітайте у Трихати смачної юшки скуштувати» говорила сама за себе…
Відпочинок на природі тут був дійсно за усіма правилами. Можна було скуштувати трихатських вареників, поласувати шашликами, хлібо-булочними, ковбасними вироби та кашею від ДПП «Степове».
А радість, що переповнювала серденьки дітлахів, було видно неозброєним оком! Вони перебували у захваті від мешканців (козенята, вівці, телятко, домашня птиця і т. ін.) сільського зоопарку, у якому їх зустрічали ляльки-господарі - баба Марія та дід Кирило. Малеча могла покататися на поні, досхочу пострибати на батутах, спуститись із надувної гори, взяти участь у інших розвагах, іграх, де на них, крім іншого, очікував дощ із цукерок.
Як на фестивалі повітряних зміїв і без майстер-класу із їхнього виготовлення!? Зміїв робили із різних матеріалів під керівництвом Олексія Звірика, який знає особливу техніку їхнього виготовлення, що розвиває сприйняття.
Запускали у небо небачену кількість повітряних зміїв, що мали різноманітну форму, колір та розмір. І звичайнісіньке для дітлахів питання «А корови літають?» того дня у їхніх матусь і татусів, бабусь і дідусів не викликало жодного здивування, і не вимагало пояснень, бо у «трихатському» небі дійсно літали… корови.
У такому радісно-змієво-запускальному ритмі пройшов день, добіг свого завершення і фестиваль. Під час його закриття Голова РДА Воробйова А.В. разом з Президентом фестивалю Новаком С.В. вручили  на згадку учасникам сувеніри козацькі булави, а на адресу організаторів, громади, трихатчан, гостей пролунали слова подяки за гарний настрій, незабутні відчуття та єднання.
І нехай цьогорічний Міжнародний фестиваль повітряних зміїв вже завершився, але гостинна трихатська земля та її мешканці завжди раді гостям. Хочеться побажати Ольшанській ОТГ, зокрема, ольшанцям, мешканцям села Трихати, наснаги, оптимізму та креативу, щоб у наступному році на Миколаївщину знову прилетіли оті диво-змії і ще раз підтвердили, що у нас небо одне, а мир і розуміння обов’язково прийдуть.

Підсумки Міжнародного фестивалю повітряних зміїв 2017р.

 

           Ось і пройшов незабутній перший в Україні Міжнародний фестиваль повітряних зміїв «Tryhutty International Kite Festival 2017»на території  Ольшанської громади. Підбиваючи підсумки хотілось зазначити, що роботи зроблено по підготовці та проведенню данного заходу дуже багато, покладено неймовірну кількість зусиль за для того, щоб відбувся злет повітряних зміїв і його побачили усі мешканці  Ольшанської громади і не тільки, але й  Миколаївського райну, області, гості з Франції, Італії, Німеччини, Польщі, Туреччини, В’єтнаму та ОАЕ, які були запрошені на фестиваль а також представники  з Миколаєва, Херсона, Скадовська та Нікополя, Волині, Тернополю та інші міста.

          Ідею по  проведенню данного фестивалю повітряних зміїв в статусі Міжнародного належить Павлу Шмулевич, заступнику голови Асоціації повітряних зміїв України м.Херсона, якого було обрано віце-президентом фестивалю.  А запропонувала місцевій владі Ольшанської селищної ради проект данного фестивалю Голова ГО «Сила Єднання» Безмощук Тетяна, яка запропонувала саму ідею  фестивалю та вирішення організаторських питань, місце проведення фестивалю обрано село Трихати.  Проект підготовки фестивалю було винесено на розгляд Виконавчого комітету та на Сесії Ольшанської селищної ради за для реалізації його в життя як це і відбулося селищна рада підтримала і фестиваль проведено на високому рівні хоча і вперше на Україні в статусі Міжнародного!!!!!! Сергій Володимирович Новак, голова Ольшанської ОТГ, було обрано Президентом Фестивалю. Підтримали цей захід обласна, районна рада, ОДА, РДА.

   Основне  навантаження з підготовки території до фестивалю лягло на плечі Ольшанської селищної ради Голови Новака С.В. та Старости с.Трихати Макорова О.В. та мешканців Ольшанської ОТГ. Були задіяні громадські працівники  Районного центру зайнятості та усі небайдужі хто долучився до підготовки, облаштування та участі у фестивалі.

        Співорганізаторами заходами виступили: Артем Свистун, директор Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, який став режисером концертної програми, Анна Босякова, відома під псевдонімом «Равлик добра»  голова осередку МОГО «Молодь Демократичного Альянсу», Юлія Болгак, глава правління в ГО «Центр розвитку туризму та Збереження екології «Збережи світ», які взяли на себе питання по PR-компанії, а також представники м.Херсон — Білецька Наталія, Вечірко Вікторія, Компанієць Алена, які взяли на себе організацію перебування іноземних гостей в м.Херсон. Також в заході були задіяні безліч волонтерів з усієї України: хлопці з Всеукраїнського проекту «Твоя країна» від «ФРІ», «Молодь ДемАльянсу», ГО Центр розвитку туризму та Збереження екології «Збережи світ», Миколаївська міська громадська організація «Федерація аматорських миколаївських театрів в Миколаєві», Миколаївський філіал Київського національного університету культури і мистецтв, представники волонтерського руху Volunteer Community, Херсон, школярі с. Трихати і смт. Ольшанського. Завдяки  Immanuel Shmulevych і Олексій Звірік ми побачили над українською землею незвичайних казкових створінь іноземних гостей з Італії Edo Borghetti, Німеччини Bernhard Dingwerth, Франції Grez Nicolas і Gerard Clement, ОАЕ Sonal Rawal, В’єтнаму Ha Hong Pham VN, Польщі Szymon Ka і Alicja Szalska, Туреччини Zahit Mungan.

         Генеральним спонсором данного заходу виступив «ЮГцемент» філія ПАТ «Дікергофф Цемент Україна».  Ольшанська селищна рада висловлює слова великої вдячності  Генеральному директору Дудзянову С.І., та Директору філія ПАТ «Дікергофф Цемент Україна» Навроцькому Андрію Васильовичу. Підключилися до співпраці підприємства  ПрАТ «Ольшанське АТП-14865» (директор Скляр С.В.) , Ольшанська виправна колонія №53 (начальник Фролов Р.Є.), виробництво  ОВК №53 (директор Гордієнко О.О.), ТОВ Технопарк НВ (директор Вовк Д.В.), Підстанція ММЕМ «Трихати» (Леонтьєв С.М.), КП «Ольшанське» (Пшеничников В.О.), Чиста Вода (Молчанова С.А.), відділок Управління Одеської залізниці (Кондратьєв В.М.), відділок Херсонського воєнізованого загону охорони Одеської залізниці (Радченко В.), ТОВ АТФ «Трихатське Агро» (Бєлік В.М.), ТОВ «Укрспецобладнання» (Керівник Корнієнко Л.Г.),ФГ «Агростар+» ( керівник Балабан О.Г.),відділ експлуатації залізничного мосту Одеської залізниці (керівник Кондатьєв В.А.), ТОВ «Миколаївтелекомбуд» (Аністратенко В.П.).

        Були задіяні  Ольшанська та Трихатська ЗОШ І-ІІІ ст., дитячий садочок «Ромашка»,  залучення учнів волонтерами,  виготовлення поробок учнями.  Обличчям фестивалю стала учениця Ольшанської школи — Даша Старинець. Прийняли участь у фестивалі артисти та пісенні колективи Ольшанського та Тприхатського БК. Вразили виступами Козаки Керівником яких є Голова Козацької ради Миколаївської області (Щербаков С.К.).

      Всі арт-об’єкти на фестивалі були зроблені руками місцевих жителів Ольшанської ОТГ.  Велике спасибі усім майстрам і майстриням за їхні чудові роботи та майстер класи які проводилися для усіх бажаючих присутніх на фестивалі, імпровізовані виставки та декорації з підручних матеріалів соломи, дерева, пластику.

   Висловлюємо  слова подяки іноземним учасникам фестиваля  і маємо надію, що вони у наступному році знові завітають до нас з новими ідеями!

         Величезна подяка всім хто долучився до грандіозного шоу в організації та проведення велике щире дякую за допомогу, підтримку, співпрацю та порозуміння,  волонтерам проекту, хто знайшов час і сили для здійснення такого успішного міжнародного фестивалю!!! І до зустрічі в наступному році на Міжнародному фестивалі!

Ольшанська селищна рада сподівається, що с.Трихати буде у майбутньому туристичним центром не тільки Миколаївського району але й області.

З повагою Селищний голова   С.В.Новак

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *