Історія селища

Ольшанська селищна рада - орган місцевого самоврядування Миколаївського району, Миколаївської області.

Адміністративний центр - селище міського типу Ольшанське.

В березні 1968 року селище отримало назву Ольшанське на честь Героя Радянського Союзу Костянтина Федоровича Ольшанського і стало центром Ольшанської селищної ради. У 1975р. у селищі споруджено монумент Герою, біля якого проводять місцеві заходи, святкують День Перемоги, а у вересні День Селища.

Загальна територія  Ольшанської селищної ради має загальну  площу 1567,3789 га.

У складі Ольшанської селищної ради: селище міського типу Ольшанське, село Сапетня, село Тернувате, с.Ясна-Зоря (залізнична станція). Населені пункти розташовані  на правобережній стороні  річки Південний Буг.

Смт. Ольшанське знаходиться на відстані  37 км  від районного центру, за 7 км від  залізничної станції Ясна Зоря. Населення селищної ради складає  4615 осіб.

На терирії ради функціонують підприємства:

1. „Юг Цемент” філії ПАТ „Дікергофф Цемент Україна”, виробництво цементу та реалізація
  2. ПрАТ «Ольшанське АТП-14865», транспортні  послуги
  3. Підприємство ОВК 53, токарні вироби, вироби деревообробної майстерні
  4. Ольшанська філія  ПрАТ» Київ- Дніпровське МППЗТ», послуги залізничного транспорту
  5. ТОВ «Цемремонт», ремонт  промислового обладнання
  6. ТОВ «Вектор-С», ремонт промислового обладнання
  7. ТОВ «Технопарк НВ», реалізація цементу
  8. ПП «Іней», виробництво цегли, виробів із цементу

Об’єкти соціальної інфраструктури:

1. Комунальне підприємство «Ольшанське» (директор Пшеничников В.О.)
  2. Філія  ПАТ «Миколаївобленерго» Миколаївського району.
  3. Служба експлуатації та газопостачання  Миколаївського району (директор Коноваленко В.О.)
  4. Територіалий центр соціального обслуговування «надання соціальних послуг» Миколаївського району
  5. Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування «надання соціальних послуг» Миколаївського району (завідуюча Смолянінова Н.А.) На стаціонарі перебуває 18 підопічних станом на 2016р.
  6. Ольшанська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (завідуюча Михайлік О.В.)
  7. Миколаївська обласна психіатрична лікарня №2,
  8. Ольшанська Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів (директор Молчанова С.В.)
  9. Ольшанський ДНЗ «Сонечко» (завідуюча Прядко Г.С.)
  10. Ольшанська виправна колонія №53  (начальник Фролов Є.Р.)

Історія виникнення селища Ольшанське пов’язана  з розробкою Новогригорівського  кар’єру  для будівництва заводу, яке започатковане першим кілочком із гордою табличкою «Цементний завод». У 1959 році Рада Міністрів Української РСРС прийняла рішення про будівництво Новогригорівського цементного заводу. 19 жовтня 1959р. була створена дирекція Новогригорівського заводу – Директор Тишбер Г.М., головний інженер Ананьев. У 1960р. розпорядженням дирекції виділені кошти і на житлові об’єкти майбутнього робітничого селища цементників. Будівельні роботи 6-ти будинків розпочато с 1 січня 1962р. У кінці 1963 року було 30 об’єктів, з них 7 житлових будинків, лікарня на 25 ліжок.

У квітні  1966р. будівництво заводу набуло республіканського значення, а через два роки на підприємстві вироблено перші тонни цементу. Як супутник заводу, молоде селище зростало разом з виробничими об’єктами, а будівельники, спеціалісти галузі стали першими мешканцями. Перші поселенці – родини Гайченко, Шаров І.І., Лейман В.Н.

У вересні 1967р. офіційно введено в експлуатацію першу чергу нашого селища – збудована електрична станція, АТС, будинки, їдальня, перукарня, бібліотека з читальним залом, спортивний майданчик, новий дитсадок, медпункт, магазини.

У березні 1968р. новозбудоване селище отримало назву «Ольшанське» - на честь Героя Радянського Союзу Костянтина Федоровича Ольшанського, командира легендарних 68 десантників, які визволяли м. Миколаїв, стало центом однойменної ради. У 1975р. у селищі споруджено монумент Герою, біля якого проводять місцеві заходи, святкують День Перемоги, а у вересні День Селища.